Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być duża, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji

Poradnik Klienta

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością wie te dwa uczucia – radości, jeżeli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która niejednokrotnie jest swym być lub nie być. Niczym nie dać się zwariować i nastawień do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki którym można popatrzeć na rozmowy kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie ukrywaj kogoś kim nie jesteś
Wymagasz okazać się z tejże najskuteczniejszej właściwości to mocne. Punkt w współczesnym, że dużo często przez to badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie zachowanie oddziałuje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub za mały krawat sprawi, że nie będziesz dość skupiony. Osoba, która będzie z Tobą prowadzić nie da po sobie poznać, że pojęła te niedociągnięcia, natomiast nie umknie to jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie da się zrobić dwa razy. Zdrowy i estetyczny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy rzucające się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe poczucie pewności da Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ciż zatem pewności siebie i uzna opanować stres.

4. Konkretne dane.
W swoich uwagach skup się na szczegółowych radach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z zarządzanymi przez niego zadaniami, mocami a wszelkim innym, co jest dla Ciebie interesujące, oraz może dodatkowo zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które również będą schodzić z faktu nie potrafią Ci w zdobyciu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację chyba znacząco szybko przestać nas słuchać, co szczerze nie przenosi się na zysk żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w dziedziny powoduje, że odbiór naszej sylwetki jest wyjątkowo negatywny. Nasz rozmówca będzie brał poczucie, że kandydat nie jest sprawami, i ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy odbierani jako osoby pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być trwały, że skoro poproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje zdolności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie przebywa na ścianie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może ułatwić Ci wykonywanie tych prawd. I co z brakami? Wszystek je tworzy – trzeba tylko umiejętnie czerpać spośród nich wnioski. Jeśli jesteś interesuj, jakie spośród nich są najczęstsze, toż na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ów punkt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments