Pożyczka dla polityka do 100 000zł

Pożyczka dla polityka do 100 000 zł

Artykuł Miesiąca

Dość wielu z nas zastanawia się jakie opcje ma polityk jeśli chodzi o pożyczkę wynoszącą do 100 000zł i wiele zależy od tego jaki jest to polityk, bo część polityków zaliczanych do opozycji obecnie nie zasiada w sejmie, ale nadal cieszą się znaczną popularnością i jeśli wspierają innego polityka, to ten szybko zyskuje popularności. Kluczowe znaczenie ma też i to, że takie nie zasiadanie w sejmie nie zawsze oznacza klęskę w wyborach, lecz to że dany polityk w takich nie wystartował z różnych powodów, czasami z osobistych.

Inni politycy należą do partii rządzącej, ale są zwyczajnymi posłami, a jeszcze inni pełnią mniej lub bardziej istotną funkcję w obecnym rządzie, a zmiana rangi oznacza też inne możliwości jeśli chodzi o samo branie pożyczek. Dlatego minister finansów może łatwiej dostać pożyczkę od typowego posła i co równie istotne dostanie też takową na o wiele ciekawszych zasadach. Tak może wynikać choćby ze względu na to, że minister może wyświadczyć prezesowi banku jakąś istotną przysługę w politycznym znaczeniu tego słowa, a zwyczajny poseł nie może tego uczynić.

Konieczność

Prawdą jest też i to, że politycy, którzy są obecnie senatorami, posłami lub ministrami zasadniczo nie muszą brać pożyczek do 100 000zł w bankach krajowych lub tych międzynarodowych, bo sejm może im dać bardzo dobrze oprocentowaną pożyczkę lub nawet zapomogę bezzwrotną, jeśli udokumentują, że taka jest dla nich niezbędną. Tej możliwości nie mają zwyczajni ludzie lub politycy, którzy aktualnie nie sprawują nawet mało istotnej funkcji, choć i te opcje powiązane z pożyczkami w sejmie są powiązane z pewnymi zasadami, a te jasno określają ustawy. Zasady te co jakiś czas się nagina, ale tylko dla polityków o znaczeniu kluczowym, a nie dla kogoś, kto jest zwyczajnym posłem. Może i dla posła z obozu rządzącego raz na jakiś czas robi się ten istotny wyjątek, ale nie jest to coś wybitnie istotnego. Natomiast posłowie opozycji w przypadku tych pożyczek mogą mieć mniej preferencyjne warunki. Trudno też dokładnie stwierdzić jak mogą zmienić się te przepisy odnośnie pożyczek sejmowych za pięć lub za dziesięć lat, bo zasady przyjmowania takowych nie mogą być tymi zbyt dziwnymi. Jednym słowem wtedy gdy inflacja szaleje politycy u władzy powinni zachować umiar.

Szersze postrzeganie sprawy

Nie od dziś pewnym jest to, że rządy są klientami sporych międzynarodowych banków i jeśli od tych banków rząd, czyli cały kraj otrzyma pożyczkę na bardzo atrakcyjnych zasadach, to zazwyczaj dzięki temu, że dany bank sporo zyskał na takim układzie. Trudno dokładnie stwierdzić jak tego typu układ lub układy mogą wyglądać, ale dzięki nim politycy aktywni z partii rządzącej mogą dostawać pożyczki w kwocie do 100 000zł na bardzo atrakcyjnych zasadach. Problem tkwi tylko w tym, że układy między rządami i bankami nie trwają wiecznie, a konkretniej po kolejnych wyborach inna partia rządząca może zerwać jakiś tajny układ z międzynarodowym bankiem. Sytuacje tego typu to nic zaskakującego i zazwyczaj banki się jakoś zabezpieczają przed niekorzystną zmianą.

Życiowe sprawy

Pewna część polityków i to niezależnie od tego, czy jest to senator partii rządzącej, czy też poseł z opozycji może się zapożyczać w bankach i to tylko ze względu na to, że taki polityk ma brata aktualnie chorującego na poważną chorobę, taką jak rak. Sytuacje te nie są powiązane z układami politycznymi, bo to sprawy życiowe i jakaś część polityków stawia istotną granicę między sprawami życiowymi, a ich działalnością polityczną, bo myślą że z moralnego punktu widzenia tak właśnie trzeba postępować.

Problemy z finansami

Nie każdy polityk biorący pożyczkę w wysokości do 100 000zł jest osobą co kilka lat na nowo wybieraną do sejmu, czy też do senatu. Jakaś część z nich ma typowe firmy lub jest też wykładowcami uniwersyteckimi. Dlatego tacy ludzie, którzy tylko przez pewien czas są politykami inaczej podchodzą do kwestii pożyczek na polityka. Nie oznacza to rzecz jasna tego, że są im raczej zbędne, ale nie korzystają z nich w sposób zbyt łapczywy, bo wiedzą, że te pieniądze pochodzą od obywateli, którzy to zarabiają w kraju w sposób w pełni legalny.

Zobacz również pożyczki 15 minut

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments